درباره ما

درباره ما
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/12/03 2 نظر 3,911 بازدید

دوربین از آسمان از سال 1378 روشن شد و به لطف شهدا تا کنون به ثبت سیره مردان آسمانی مشغول است.

 

نوزده سال هم نفسی با شهداء … نوزده سال پرواز در آسمان حماسه … نوزده سال نگاه عاشقانه به صندلی چرخدار جانبازان و نوزده سال خدمت به خانواده شهیدان. یادش بخیر آن روزی که دوربین برنامه احساس پدر حاج مهدی را در بر نوار خاطرات تاریخ ایران ثبت می کرد. شاید حالا که پدر شهیدان زین الدین در میان ما نیست، ارزش و بهای آن تصاویر بیشتر خودنمایی می کند.
نوزده سال مجاور کوشک شهیدان بوده ایم. تا آنجا که قادر متعال یاریمان کرد، در بخش های مختلف ایوان رفیع فرهنگ جهاد سرکشی کردیم که اشاره به گوشه ای از آن خالی از لطافت نیست:

 

در گستره عملیاتها تاریخ دفاع را به مخاطبان خود نشان دادیم. تا در گذار زمان از گزند تحریف مصون بماند. از آسمان در سالگرد عملیاتها برنامه ویژه تهیه و پخش می کند.
در سیره شهیدان، سبک صحیح زندگی را از معدن کمالات مردان و زنان حماسه استخراج نمودیم تا آیین عاش سعیدا را بیاموزیم.
گاهی به سراغ جانبازان رفتیم. یک روز به عیادت مردانی که آتش فتنه ترش دشمن را سالهاست که در سینه خود حس می کنند و روز دگر به گلستان صبر جانبازان قطع نخاع و قطع عضو. خدا را شکر که برنامه از آسمان توانست ذره ای از عظمت صبر جانبازان و خانواده هایشان را به عالم نشان دهد
با چشمان خیس و منتظر پدران و مادران شهداء همراه شدیم تا شاید « راز رضایت » را کشف کنیم. هنوز طعم شیرین سخنان مادر شهیدان فرجوانی را بیاد داریم که چه زیبا از هجر اسماعیل و ابراهیمش سخن می گفت.
به هر جای سرزمین ایران که سفر کردیم بر خود فرض دانستیم که جغرافیا و تاریخ آن دیار را در مقیاس توان و حوصله برنامه معرفی کنیم. تا گوهر نایاب میهن بزرگ ایران اسلامی بیشتر شناخته شود.
زندگی مردان نامدار دفاع را به تصویر کشیدیم تا نسلهای آینده این بوم کهن با آن آشنا گردند … از آن روز که پای در حریم زنگی حاجی بخشی گذاشتیم اتوبان همت برای ما حال و هوای دیگری دارد.
در مناسبتهای تقویمی و شرایط ویژه همواره انجام وظیفه نمودیم. در راهپیمایی ها، اجتماعات مذهبی مردم، حماسه های ماندگار و هر جایی که نیاز به ثبت و نشر داشته باشد گروه از آسمان حاضر و آماده بکار است. مناسبتهایی به مانند نهم ربیع، ایام فاطمیه، رمضان المبارک، دعای عرفه و … از جمله تولیدهای ما بوده است.

 


یکی از مقولات غریب دفاع مقدس، مباحث مرتبط با آزادگان است. ما در گروه مستند سازی از آسمان بارها به میان جمع آزادگان رفتیم تا حماسه صبر این مردان ناشناخته را بیشتر معرفی کنیم.
پوشش مراسم تشییع شهداء در سالهای مختلف که از نمونه های آن میتوان به تبادل شهدای آزاده و تشییع سراسری آن اشاره کرد که این گروه از مرز خسروی تا تهران به همراه گلهای پرپر انقلاب، حال و هوای مردم را در رسانه ملّی منعکس کرد.
به لطف نگاه خاص حضرت منجی (عج) برنامه از آسمان در عصر روز جمعه پخش می شود به همین سبب در انتهای هر برنامه متناسب با موضوع آن یادی از یار سفر کرده می کنیم تا ثابت کنیم، ای عشق همه بهانه از توست …
تهیه و تولید برنامه های معارفی در سالهای گذشته یکی از سوابق این گروه می باشد که با توجه به نیاز آن روز سازمان آماده پخش می گردید. از این نمونه میتوان به درس تفسیر زیارت ناحیه مقدسه برای نخستین بار توسط استاد میرباقری اشاره کرد.


خوشحالیم که در سایه عنایت شهداء گروه از آسمان امروز با تکیه بر تجارب گذشته و نیروهای متخصص و عاشق خود توانسته است درگاه جدیدی را در رسانه ملّی بگشاید. همانگونه که مستحضرید تولید برنامه های ضربتی یکی از ویژگیهای این گروه است که از نمونه های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تهیه و تولید برنامه های جذاب از حواشی سفرهای استانی امام خامنه ای با هدف ثبت شور و شوق مردمی و فعالیتهای انجام شده در طول مدت سفر. این برنامه ها هر روز تولید و با استفاده از خط برگشت به مرکز ارسال می شدند. بنا بر اطلاعات به دست آمده در گزارش گیری از سلایق مخاطبان، به روز بودن و همزمانی تولید و پخش این برنامه ها، رضایت حداکثری مردم را در پی داشته است. یاد شور و اشتیاق مردم در شهرهای استانهای فارس، کردستان، قم و کرمانشاه تا ابد در حافظه ایران ثبت خواهد ماند.

پوشش مناسب و خیره کننده اردوهای راهیان نور. این مورد هم به مانند سفرهای رهبری به روز تولید و پخش می شود. گروه از آسمان در تمام مدت حیات خود به این مورد توجه ویژه داشته است حتا در سال حمله آمریکا به عراق که بسیاری از کارشناسان منطقه را نا امن توصیف می کردند. یکی از ویژگیهای گروه از آسمان توان تولید برنامه ویژه راهیان نور برای دو شبکه سراسری با دو شیوه فیلمسازی مختلف است که این امر در چند سال اخیر محقق گردیده و این گروه برای شبکه دو و شبکه یک هر روز تولید برنامه می کند. لازم به یادآوری است برنامه های راهیان نور این گروه 3 سال است که در صف برنامه های برتر سازمان جای می گیرد.

تهیه و تولید برنامه در حدود شأن دفاع مقدس و مردم امری دشوار ولی شدنی است. گروه از آسمان مجدّانه در تلاش است تا بهترین ها را به پیش چشم قابل ملّت نمایش دهد.

آنونس ازآسمان ویژه شهدای مدافع حرم

 

یاد سردار شهید نورعلی شوشتری بخیر. هنوز طعم دلچسب لبخندهای آن مرد بزرگ در کام ما جان دارد. آنروزهایی که او علم وحدت را در سرزمین های جنوب شرقی کشور برافراشته بود، دوربین از آسمان بارها به میان خاکهای داغ سیستان رفت تا عظمت فعالیتهای سردار صبر و مهربانی را به تصویر بکشد. همانجا بود که خدای رحیم اجر همت دو نفر از مردان زحمتکش گروه را اعطا کرد و راویان آسمان، به همراه حاج نورعلی شوشتری بهشتی شدند.

 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

متن مستند شهید حسین معزّغلامی

متن مستند شهید حسین معزّغلامی

حماسه سرخ در 20 سالگی متن مستند شهید حسین معزّغلامی که در تاریخ 6 مرداد 1396 از شبکه دو سیما پخش گردید.

متن مستند شهید محمّدرضا دهقان امیری

متن مستند شهید محمّدرضا دهقان امیری

سفر عاشقی در 21 سالگی متن مستند شهید محمّدرضا دهقان که در تاریخ 5 آذر 1395 از شبکه دو سیما پخش گردید.

روایت بخش‌هایی از زندگی شهید «روح الله صحرایی» در «از آسمان»

روایت بخش‌هایی از زندگی شهید «روح الله صحرایی» در «از آسمان»

قهرمان روایت جدید «ازآسمان» که جمعه 12 بهمن ساعت 16 پخش می‌شود؛ شهید «روح الله صحرایی» یکی از شهدای گرانقدر روز 16 آذر 94 در سوریه است.

مدافع وطن

مدافع وطن

و یکبار دیگر، سرخی پرچم کشورمان پر رنگتر شد... مردم با اضطراب خبرها را دنبال می‌کردند ؛ نفس‌ها در سینه حبس شده بود...

روایت آسمانی شدن شهید حمزه حاجی‌زاده در قاب «از آسمان»

روایت آسمانی شدن شهید حمزه حاجی‌زاده در قاب «از آسمان»

 این هفته با سفر به شهرستان آمل گوشه‌هایی از زندگی شهید ناجا حمزه حاجی‌زاده را به تصویر کشیده‌ایم.

بابای ریحانه در قاب از آسمان

بابای ریحانه در قاب از آسمان

مجتبی کرمی سال 94 در سوریه شهید شد. آن زمان ریحانه سه ساله بود. بابای ریحانه را در شهر همدان به عنوان یک بچّه هیئتی و فعّال فرهنگی می‌شناختند.

نظرات

حمیدرضا شریفی
۱۳۹۸/۰۳/۱۰۰۱
پاسخسلام
عرض خدا قوت و عرض احترام خدمت شما بزرگواران عرصه فرهنگ شهادت . راه شما کمتر نباشد قطعا هم تراز با شهادت است. التماس دعا
روابط عمومی
۱۳۹۸/۰۳/۱۱۰۰

سلام ممنون به لطف شهداست

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات و اخبار سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید